Ігри Люди Ікс

Ось вже багато років кожна нова історія Марвелл неодмінно стає хітом, а беруть участь у ній персонажі - справжніми зірками! І їм, як зіркам, покладається світити завжди світити скрізь: так, слідом за популярними коміксами, такими як The X-Men, обов'язково йдуть мультсеріали, повнометражні фільми, ігри Люди Іксі інші медіа-продукти.

Ігри:

Чудовими героями повниться Всесвіт Марвелл! Та й події, що вже гріха таїти, відбуваються там дійсно неабиякі. Куди нашої повсякденної реальності до марвелловской! Ось ти, скажімо, п'ятірку в школі отримав - незвично. У кіно вибрався з другом - вже подія (а якщо з дівчинкою - так і поготів). Батьки подарували новий телефон - розмов на три дні. Нудота!

А ось у Всесвіті Марвелл що не день - але новий суперлиходій намагається знищити світ, або в результаті чиїхось безвідповідальних генетичних експериментів з'являється новий супергерой. А головна відмінність цього світу від нашого - наявність там мутантів!

Ігри Люди Ікс

Ну, строго кажучи, у нас мутанти теж є. Але наші мутанти нудні: скажімо, шостий палець у кого-небудь на руці виросте - ось вам і мутація. Толку від неї ніякого, незвично.... ну і все. А у Всесвіті Марвелл навіть мутації особливі! У кого крила виростуть, у кого сталеві кігті, а хто і зможе літати. Такі мутації - це вже не просто відхилення від норми, а справжні надздібності! Які змінюють життя людини, здобувшого їх до невпізнання.

Історія Людей Ікс

Перший комікс про Людей Ікс був виданий у далекому 1963 році, і описував він тоді пригоди команди, що складалася з Циклопа, Ангела, Крижаного Людини, Звіра і Джини Грей. Зрозуміло, всі вони були мутантами! Але мутант - ще не значить супергерой. Мутація дає надздібності, а ось застосовувати її в ім'я добра чи в ім'я зла - вже особистий вибір кожного. Так, головним ворогом Людей Ікс в першому коміксі стає мутант Магнето, який протягом всіх випусків буде мріяти про створення окремої держави для мутантів... Але поки що він тільки збирає свою першу команду: Братство Мутантів, в яке входять Червона Відьма, Ртуть, Володар Розуму і Жаба.

У сімдесятих команду Людей Ікс чекають великі зміни. Під керівництвом Циклопа, що залишився з часів перших випусків, тепер у ній борються Буревісник, Нічний Змій, Гроза, Колос, Банши, Сонячний Самурай і Росомаха. Практично вийшли з гри Люди Ікс "першого скликання" зустрічаються рідше, а Джина Грей з'являється під новим ім'ям - Фенікс.

Період вісімдесятих подарував поповнення не тільки команді Людей Ікс, але і їх противників. У цей період на стороні зла б'ються Містер Злидень, Апокаліпсис і Шаблезубий. А ось Магнето, навпаки, знаходить в Людях Ікс союзників і перебирається на бік добра, де патронує новачків-мутантів і разом з іншими прагне до створення кращого світу, де раси мутантів не загрожує винищення або рабство.

Оскільки Людей Ікс стає все більше, в дев'яностих їм доводиться розділитися на Золоту команду Грози і Синю команду Циклопа. Поділ не означає ворожнечі, просто нечисленними командами легше керувати, і сюжетна лінія з цих пір розбивається на дві гілки.

Ігри Люди Ікс

Перше десятиліття 21 століття виявляється ще більш багатим на події. Почати з того, що глава Людей Ікс професор Ксав'єр розкриває свою особу перед громадськістю, і закритий інститут стає офіційною приватною школою мутантів. Багато колишні лиходії перевиховуються і починають нове життя в складі Людей Ікс, а одна з них, Емма Фрост, навіть зав'язує стосунки з Циклопом і починає разом з ним керувати Інститутом.

Чому ж Люди - Ікс?

Версій походження назви команди супергероїв, а, отже, і всієї серії коміксів, кілька. Конкретно - дві.

Перша не дуже поширена і малоймовірна, але все ж має право на існування. Деякі експерти вважають, що в цій назві приховано початок імені одного з лідерів Людей Ікс - Чарльза Ксав'єра. Між тим, сам Ксав'єр запевняє, що ніяких честолюбних цілей він не переслідував, і збіг назви команди супергероїв з його ініціалом випадково.

За більш поширеною версією, назва команді було дано в знак того, що всі її члени мають особливу мутацію - ген Фактор-Ікс (назва якого, до речі, теж введено Ксавьером). В оригінальній версії перший комікс повинен був називатися просто "Мутанти", проте, як згадує з-творець коміксу Стін, цю назву було відкинуто видавцем... І ось тоді народилися досить нейтральні, ємні і милозвучні Люди Ікс. Прямо скажемо, вийшло непогано! Так потім і перекочувало цю назву на всі інші медіа-продукти: на мультсеріали, фільми та ігри Люди Ікс.

Правда, треба віддати належне фантазії використовували франшизу компаній, не на всі. Так, у телешоу "Супергерої Марвелл" в 60-х роках наші герої постали не як Люди Ікс, а як... команда "Союзники Світу". Втім, навіть незважаючи на таку маскування, вони легко було впізнати! Адже імена героїв, як і зовнішність, нітрохи не відрізнялася від представлених в коміксі.

Люди Ікс і сувора реальність

Істинно творчі люди рідко піклуються самими лише прибутками і прославлянням власного імені. Мало, щоб продукт продавався! Треба ще, щоб він ніс смислове навантаження, був здатний навчити глядача чогось важливого, відображав проблеми сучасної дійсності.

У завуальованому вигляді у коміксах Люди Ікс піднімалися найбільш актуальні соціальні теми: проблеми релігійної нетерпимості, ксенофобії, ізоляції культурних і політичних меншин.

Ігри Люди Ікс

Сама по собі раса мутантів являє собою відмінну модель будь-якого соціально пригнобленого шару. У коміксах показані країни, де мутантів використовують у якості рабів, мучать і таврують в концентраційних таборах, не приймають в суспільстві. У відповідь частина мутантів наполегливо намагається вибудовувати діалог з більшістю, а частина вступає в запеклу боротьбу з тими, хто не готовий прийняти їх такими, які вони є. Саме звідси з'являються ідеї створення окремої держави мутантів, саме так виникають суперзлодеі, які мріють знищити людство.

Між тим, історія Людей Ікс доводить, що в умовах толерантного суспільства, готового приймати і визнавати тих, хто не схожий на більшість, навіть агресивно налаштовані спочатку мутанти готові змінити гнів на милість і встати на бік добра.

.